چهارشنبه 22 آبان 98

از رأی به اصلح کوتاه نمی آییم تا منافع و مصالح انقلاب و مردم توسط مجلس تأمین شود. هر که بر مبنای شاخص ها نمره بهتری بیاورد گرچه منسوب به ما نباشد او را می پذیریم اما وقتی دیدیم کار به سهم‌خواهی ‌کشیده می شود دلیلی ندارد این شیوه غلط را که تجربه ناکارآمد بودنش را دیده ایم ادامه بدهیم.

به گزارش واکاوی، دبیر کل جبهه پایداری تأکید کرد: اگر هدف ائتلاف اصولگرایان سهم خواهی باشد، این جبهه در آن وارد نمی شود. در هفته های گذشته اظهارنظرهای زیادی در انتقاد از حضور نیافتن نمایندگان جبهه پایداری در جلسات شورای وحدت اصولگرایان مطرح می شد و اکنون حجت‌الاسلام آقاتهرانی دبیرکل این جبهه در مصاحبه ای تفصیلی با پایگاه رجانیوز که اتفاقاً این سایت نیز نزدیک به جبهه پایداری است، آسیب شناسی مفصلی از لیست واحد اصولگرایان در سال 94 ارائه کرده و گفته است: «به ائتلافی که هدفش باختن باشد وارد نخواهیم شد، و نیز ائتلافی که در آن سهم خواهی هدف باشد یا از قبل منتخبش معین شده باشد یا کار به شکل پدرسالارانه باشد ورود نخواهیم کرد.»


روایت آقاتهرانی از حذف آیات مصباح و یزدی در سال ۹۴
وی درباره شورای وحدت اصولگرایان در سال 94 که با حضور وی، مرحوم نبی حبیبی و حسین فدایی برگزار می شد، گفت: قرار شد صحبت‌ها و مصوبات جدی زیر نظر سه فقیه بزرگوار آیت‌ا... محمد یزدی، آیت‌ا... موحدی کرمانی و آیت‌ا... محمد تقی مصباح (دامت توفیقاتهم) قطعی شود.


 وی در همین زمینه افزود: «وقتی بنا شد جلسات زیر نظر سه فقیه بزرگوار باشد، کارها جلو رفت. نشستیم و جلسات و مصوبات را جلو بردیم و گفتیم سه بزرگوار هم باشند و مطالب جلسات چک شود. اولش کار جلسات خیلی خوب جلو می رفت، ولی گفته ها و نوشته ها همه جای خود را به اقتضای سیاست بازی از دست داد و... بنا کردند یکی‌یکی افراد را وارد معرکه کنند، آن ها هم که یک پیراهن از ما بیشتر کهنه کرده بودند، خرد خرد زیر پوستی بنا گذاشته بودند که آقایان فقها را به بهانه حذف کنند.»


 آقاتهرانی اضافه کرد: دیری نپایید نسبت به آیت‌ا... مصباح و بعد هم آیت‌ا... یزدی دست به تصفیه بزنند، تا کار آن گونه که می خواهند سامان یابد... کم کم داشتم با زبان برخی که نقش پدر سالار را ایفا می کنند آشنا می شدم. این بود که فقط از فقها تنها جناب آیت‌ا... موحدی کرمانی (حفظه ا... تعالی) ماندند، و... بماند.


جمنا منقرض شده است
آقاتهرانی در ابتدای این مصاحبه تأکید کرد: حضور خودش در انتخابات مشخص نیست و باید دید «وظیفه» چه اقتضایی دارد. او در نقد روش اصولگرایان در انتخابات سال 94 گفت: «وقتی جوان‌ها می‌بینند کسی مثل آقای نبویان ـ که صد در صد ضد برجام است در لیست است و آقای دیگری هم هست که صد در صد طرفدار برجام است، به این لیست رأی نمی دهند.»  آقا تهرانی در نقد عملکرد جمنا هم در سال 96 گفت: «جمنا خود شروع کرده ای است که در فصلی با سر و صدا به حرکت آمد و این روزها خود را منقرض کرده است.»


دلیلی ندارد شیوه غلط 94 را تکرار کنیم
اما مهم ترین بخش اظهارات آقاتهرانی در این مصاحبه جایی است که او درباره انتخابات پیش روی مجلس موضع گیری می کند. دبیر کل جبهه پایداری گفت: «از رأی به اصلح کوتاه نمی آییم تا منافع و مصالح انقلاب و مردم توسط مجلس تأمین شود. هر که بر مبنای شاخص ها نمره بهتری بیاورد گرچه منسوب به ما نباشد او را می پذیریم اما وقتی دیدیم کار به سهم‌خواهی ‌کشیده می شود دلیلی ندارد این شیوه غلط را که تجربه ناکارآمد بودنش را دیده ایم ادامه بدهیم.»
آقاتهرانی در بخش دیگر این مصاحبه درباره ادعای عبور جبهه پایداری از آیت ا... مصباح گفت: مگر ما چه کسی هستیم که از ایشان عبور کنیم؟ مصوبات ما همچنان طبق نظرات فقهاست و با رد یا قبول ایشان رد  یا تصویب می‌شود. این ها که این حرف‌ها را می‌زنند نه بچه‌های پایداری را شناخته اند و نه حضرات فقها را.


برای ارسال نظر ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید.